Organizator MWG Mazury: Wojciech Ziobroniewicz - Sylwester Zieliński. Kontakt telefoniczny: 501 - 362 - 221, adres: 19-200 Grajewo, Popowo 7 (obok sali biesiadnej). Adres e-mail: mwgmazury@poczta.fm adres strony internetowej: www.mwgmazury.pl

W tym miejscu przedstawiamy Państwu osoby organizatorów MWG Mazury. Pragniemy aby hodowcy, którzy zdecydują się powierzyć nam swoje gołębie, mieli jasny, przejrzysty obraz kim są osoby odpowiedzialne za powierzone nam Państwa gołębie.

EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish


Głównym pomysłodawcą i organizatorem całej inicjatywy jest Wojciech Ziobroniewicz. Zamieszkały w Grajewie wieloletni hodowca Oddziału 014 Stawiski po kilku latach osiągania doskonałych wyników na różnych szczeblach w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, postanowił spróbować swych sił w organizacji i prowadzeniu wspólnego gołębnika. Pierwszego takiego przedsięwzięcia w północno – wschodniej Polsce. Trzeba przyznać, że rękę do prowadzenia gołębi i osiągania wyników kol. Wojciech ma. Świadczą o tym liczne tytuły mistrzowskie w rywalizacji Oddziału 014 Stawiski, Okręgu Białystok, doskonałe miejsca w klasyfikacjach Regionu I Łódź, a następnie Regionu VII Wschód. Dodatkowo gołębie reprezentujące jego hodowlę na wystawach okręgowych, a następnie na ogólnopolskich wystawach gołębi pocztowych, potwierdzają wspomnianą opinię. Hodowla kol. Ziobroniewicza jest doskonale znana hodowcom naszego kraju. Liczne gołębie, które hodowca oferował na portalach aukcyjnych , znalazły nowe miejsce i do dziś cieszą nabywców, przyczyniając się do rozwoju sportowego niejednej hodowli. Poza tym wiele gołębi, które znalazły się na aukcjach to gołębie, które Wojciech Ziobroniewicz z powodzeniem obsadzał na wspólnych gołębnikach w całym kraju. Spektakularnym był sukces na WG Centrum w 2015 roku, kiedy to młody gołąbek z jego hodowli zwyciężył w locie finałowym. Plan stworzenia wspólnego gołębnika „kiełkował” u kol. Wojciecha od dawna. Jednak brak czasu związany z pracą, oraz własna hodowla nie pozwoliły na realizację planów. Dzisiaj kol. Wojciech postanowił jednak stanąć po drugiej stronie przedsięwzięcia, jakim jest organizacja wspólnego gołębnika. Tym razem nie w charakterze uczestnika - potencjalnego zwycięzcy lecz jako organizator, opiekun i trener Państwa gołębi. Wielokrotnie dał się poznać, jako dobry hodowca i miłośnik gołębi - teraz czas abyśmy poznali jego, jako osobę zaradną, efektywną w działaniu i godną obdarzenia zaufaniem. Zaangażowanie, nabyta od najlepszych hodowców wiedza hodowlana, zacięcie w tym co robi oraz zmysł menadżerski rokują, iż Międzynarodowy Wspólny Gołębnik Mazury będzie dobrym miejscem dla Państwa gołębi, a rywalizacja na nim z innymi hodowcami z całego świata sprawi Państwu wiele satysfakcji i przyniesie sukcesy.

Drugim współorganizatorem Międzynarodowego Wspólnego Gołębnika Mazury jest Sylwester Zieliński. Kol. Sylwester pochodzi z północno – wschodniej Polski. Obecnie od wielu lat zamieszkuje w Belgii (kolebce światowego sportu gołębiarskiego) w miejscowości Perk. Już w Polsce kol. Sylwester hodował gołębie, jednak w tym okresie bardziej znany był z sukcesów hodowlanych gołębi rasowych, za które wielokrotnie otrzymywał nagrody na wystawach. Mimo tego, że gołębie rasowe przynosiły sukcesy, to jednak gołębie pocztowe były dla kol. Sylwestra bardziej ważne. To one bardziej jego pasjonowały. Dziś pomimo, iż wciąż posiada w swojej hodowli gołębie rasowe, to jednak współzawodnictwo i hodowla gołębi pocztowych, jest dla kol. Zielińskiego priorytetem. Jednak dopiero po osiedleniu w Perk rozpoczęła się profesjonalna przygoda kol. Sylwestra z gołębiami pocztowymi . Sąsiedztwo wybitnych hodowców, z których rad korzystał, podpatrywanie mistrzów oraz doskonałe gołębie, znanych światowych szczepów, które szybko trafiły do jego gołębników sprawiły, że na sukcesy lotowe w trudnych belgijskich warunkach nie trzeba było długo czekać. Szczególnie krótki i średni dystans to domena lotników kol. Sylwestra. Poza lotowaniem w klubach kol. Sylwester Zieliński od lat znany jest z obecności i współzawodnictwa na wielu wspólnych gołębnikach w całej Europie. Największym sukcesem poza wieloma czołowymi lokatami w corocznych rywalizacjach jest na pewno III miejsce, na jakże prestiżowym Belgian Master w 2016 roku. Gołębie kol. Sylwestra nie mniej udanie rywalizują na wspólnych gołębnikach w Polsce. Sukcesy przełożyły się na to, iż dziś wielu polskich hodowców w swoich stadach posiada gołębie z jego hodowli. Tak też kol. Sylwester poznał kol. Wojciecha Ziobroniewicza. Wspólna rywalizacja, wymiana gołębiami, zaowocowała przyjaźnią, która dziś wydała "owoc" w postaci organizacji Międzynarodowego Wspólnego Gołębnika Mazury. Należy wierzyć, że połączenie międzynarodowego doświadczenia, wszystkich pozytywnych cech obu hodowców, lokalizacja gołębnika w malowniczej północno - wschodniej części Polski, jak również Państwa zainteresowanie - sprawią że MWG Mazury będą udanym przedsięwzięciem.


Życzymy Państwu udanej rywalizacji na MWG MazuryOrganizatorzy: Wojciech Ziobroniewicz & Sylwester Zieliński